Венедіктова прокоментувала заяву про фальсифікацію постанови про підозру Порошенку

 Джерело

КИЇВ. 30 червня. УНН. Помилки у постанові про вручення підозри п’ятому президенту України Петру Порошенку немає. Оскільки постанова в описовій частині містить посилання на всі статті за якими кримінальне провадження розслідувалось, у тому числі і закриті, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесено повідомлення про підозру. Про це заявила Генеральний прокурор України Ірина Венедіктова у відеозверненні, передає УНН з посиланням на пресслужбу ОГПУ.

“10 червня було повідомлено про підозру п’ятому Президенту України у спосіб, передбачений КПК України та уповноваженим на це прокурором. Вчора, вкотре інформаційний простір сколихнули чергові заяви з цього приводу. Щоб уникнути будь-яких маніпуляцій, пояснюю ті аспекти, які жваво обговорюються у суспільстві”, – сказала Венедіктова.

За її словами, у травні 2019 року внесено відомості до ЄРДР за номером з останніми цифрами 753, про кримінальне правопорушення щодо призначення членів Вищої ради правосуддя, а у листопаді 2019 року до ЄРДР внесено відомості, за номером з останніми цифрами 1732 – щодо незаконного призначення Першого заступника Служби зовнішньої розвідки.

“За каденції колишнього Генпрокурора, 3 березня 2020 року кримінальні провадження 753 (щодо призначення членів ВРП) та 1732 (щодо призначення Першого заступника СЗР) об’єднано в одне провадження, якому ЄРДРом автоматично присвоєно первинний номер з останніми цифрами 753. В ході розслідування епізод стосовно Вищої ради правосуддя слідчим було закрито, а номер залишився незмінним – 753”, – пояснила Венедіктова.

Також Венедіктова прокоментувала заяву щодо так званої фальсифікації постанови.

“Роз’яснюю, що 10 червня 2020 року мною було підписано:
1. Повідомлення про підозру.
2. Постанову, якою доручено повідомити про підозру.
3. Доручення повідомити про підозру”, – розповіла Венедіктова.

За її словами, в повідомленні про підозру є посилання на ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України. В постанові, якою доручено повідомити про підозру, зазначено, окрім перелічених статей, також і статті 109, 367 та 382 КК України. В дорученні зазначені ст. 367 ст. ч. 4 ст. 27, ч. 4 ст. 41, ч. 4 ст. 426-1 КК України.

“Помилки немає! Оскільки постанова в описовій частині містить посилання на всі статті за якими кримінальне провадження розслідувалось, у тому числі і закриті, а доручення містило кваліфікацію за конкретним епізодом, у якому винесено повідомлення про підозру”, – наголосила Венедіктова.

Нагадаємо, адвокат Порошенка заявив, що Венедіктова сфальсифікувала постанову про вручення Порошенку підозри.

Як повідомлялося, Генпрокурор роз’яснила суть підозри Порошенку щодо Семочка на прикладі роботи парламенту.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *