У США оголосили Huawei загрозою нацбезпеці

Джерело

Федеральна комісія по зв’язку Сполучених Штатів офіційно оголосила китайські телекомунікаційні компанії Huawei і ZTE загрозами національній безпеці. Відтепер гроші з Фонду загальних послуг не можна буде використовувати для придбання, обслуговування та підтримки будь-якого обладнання або послуг, що надаються або виробляються цими постачальниками.

Про це йдеться в заяві комісії.

За словами голови комісії Аджита Пайа, компанії загрожують мереж зв’язку та мереж 5G.

При цьому наголошується, що Huawei і ZTE мають тісні зв’язки з Комуністичною партією Китаю і військовим апаратом Китаю, і в цілому підпорядковуються китайським законодавством, що зобов’язує їх співпрацювати з розвідувальними службами країни.

“Ми не можемо і не дозволимо Комуністичної партії Китаю використовувати мережеві уразливості і поставити під загрозу нашу критично важливу комунікаційну інфраструктуру”, – йдеться в заяві.

Нагадаємо, у 2019 році влада США висунули офіційні звинувачення проти Huawei щодо промислового шпигунства і шахрайства на користь Китаю. Після президент Дональд Трамп підписав указ про заборону використання обладнання компанії.

Причина конфлікту між США і Huawei є торговельна війна між КНР і Америкою.

Однак сьогоднішнє рішення було винесено на тлі прийняття Китаєм закону нацбезпеки Гонконгу.

Схожі повідомлення