Студенти і дистанційка: розпочався перший семестр в умовах карантину [Фото]

Джерело

Першого вересня вищі навчальні заклади відчинили двері для студентів. З першого дня навчання у аудиторіях та гуртожитках діють нові правила: тепер разом із книжками та конспектами найкращими друзями для студенів є захисні маски, дезінфектори та онлайн-пари. Журналісти “Вечірнього Києва” з’ясували, як відбувається процес у нових умовах. 

 Щоб студентство почувало себе більш впевнено на початку навчального року, керівництво університетів почало використовувати різні digital-інструменти. На переконання проректора з  науково-педагогічної роботи Київського національного університету імені Тараса Шевченка Володимирв Бугрова це дозволить мотивувати та стимулювати молодь до навчання.

Як саме відбуватиметься процес у виші він детально розповів у відео.

За його словами, кожен факультет розробив власну концепцію та траєкторію організації навчального процесу, затвердивши змішану форму навчання. Проте, в залежності від факультету кількість семінарів та практичних завдань може коливатися. Переважно всі лекції відбуваються в режимі онлайн, щоб запобігти скупченню людей, а викладачі за 2 тижні мають надіслати всі матеріали, доступи до онлайн-ресурсів та визначити, які саме ресурси мають використовуватись.

Студенти зізнаються, що все ж таки попередня, офлайн форма навчання була цікавішою.

-Сумую за авдиторним навчанням, адже саме тут можна поспілкуватись з одногрупниками, взяти участь в запальній дискусії із викладачем,  а після пар почитати книгу в бібліотеці, – розповідає студент 2-го курсу філології Антон Іщук.

Але при цьому визнає: завдяки діджиталізації та тому, що лекції можна переглянути у будь-який зручний час, значно розширилися можливості. Також хлопець наголошує, що якість викладання предмету залежить від самого викладача.

-Ідеальний викладач – це той, який використовує усі інструменти та можливості наповну та не втрачає зв’язок із студентами, – підсумовує юнак.

Крім того, студент розповідає, що найбільше боявся ненормованого розкладу, зважаючи на умови, проте дарма.

– Пари відбуваються чітко за розкладом, тому я навіть економлю 40 хвилин на дорогу, – втішно говорить Антон.

Хлопець  брав участь у роботі приймальної комісії та комісії з поселення в гуртожиток і відзначає, що напередодні початку нового року в майбутніх студентів та їхніх батьків було дуже багато острахів.

-Першокурсники виглядали розгублено і постійно перепитували — чи варто їхати додому, або ж таки залишатись у гуртожитку. Також цікавились, чи взагалі побачать своїх майбутніх одногрупників, – згадує хлопець.

Наостанок другокурсник додає, що найбільше змін відбулося саме в роботі гуртожитків. 

Кожен мешканець гуртожитку тепер кілька разів на день проходить температурний скринінг. Також мешканці повинні бути в масках або в респіраторах в місцях загального користування, – додає Антон Іщук.

Катерина Шоботенко

Фото зі сторінки Антона Іщука

Схожі повідомлення