Обмін полоненими та місцеві вибори: що обговорили на засіданні ТКГ

 Джерело

Учасники чергового засідання Тристоронньої контактної групи в режимі відеоконференції в середу констатували дотримання режиму припинення вогню на Донбасі й обговорювали підготовку до чергового етапу обміну полоненими.

Про це повідомляє пресслужба Офісу президента.

“Учасники засідання констатували дотримання режиму припинення вогню, введеного з 27 липня цього року, попри окремі провокаційні обстріли з боку незаконних збройних формувань”, – повідомили в ОП.

Також українська сторона закликала бойовиків забезпечити найближчим часом доступ Міжнародного комітету Червоного Хреста до ув’язнених.

Сторони продовжили обговорення питання підготовки до чергового обміну полоненими за принципом “всіх на всіх”.

“Українська сторона в черговий раз підкреслила, що українці, які незаконно утримуються на тимчасово окупованих територіях, повинні бути звільнені негайно і без всяких політичних умов”, – йдеться в повідомленні.

Крім цього глава української делегації Леонід Кравчук відреагував на звинувачення російської сторони в тому, що постанова про місцеві вибори не відповідає мінськими угодами.

“Прийняття законів і постанов є виключною компетенцією та прерогативою Верховної ради України”, – сказав Кравчук.

При цьому обговорення робочих пропозицій до проєктів документів про місцеві вибори в ОРДЛО продовжать обговорюватися в рамках політичної групи ТКГ.

“Українська делегація поважає нормандський формат і мінські домовленості й готова до конструктивної та послідовної роботи задля відновлення територіальної цілісності України та досягнення миру”, – додав Кравчук.

Нагадаємо, що віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що війна на Донбасі не може завершитись на переговорах тристоронньої контактної групи в Мінську, а лише на рівні лідерів країн.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *