Нацрада позбавила ліцензії “Прямий FM” без жодних юридичних підстав — Княжицький

 Джерело

Нацрада з питань телебачення і радіомовлення позбавило ліцензії радіостанцію “Прямий FM” через політичні підстави.

Про це в ефірі “Прямого” заявив народний депутат фракції “Європейська солідарність” Микола Княжицький.

“Це до міри анекдотичний випадок. Тому що “Прямий FM” мав шість ліцензій, які потім Нацрада вирішила об’єднати в одну. З тих шести ліцензій всюди велося мовлення, але у двох містах мовлення було складно вести, бо в ліцензії записується, де має стояти вежа, а там на тих місцях, де має стояти вежа, був якийсь будинок. І тому, наскільки мені відомо, “Прямий FM” сказав: заберіть від нас ці два міста, вони нам не потрібні, там технічно неможливо почати мовлення. А що зробила Нацрада? Вона об’єднала шість ліцензій в одну, а потім цю одну ліквідувала включно з тими містами, де мовлення йде.

Але в чому полягає абсурд? Чому є ця норма, яка говорить, що якщо протягом року не проводиться мовлення, щоб ліквідовувалась ліцензія? Тому що держава дбає про свій ресурс. І якщо дійсно мовник не спроможний там мовити, то, щоб він його не займав, ця частота віддається комусь іншому. Але ж тут мовлення йшло. Тобто виключили з ефіру ті частоти радіостанції “Прямий FM”, які вели мовлення. Без підстав, абсолютно незаконно”, – сказав політик.

Княжицький також наголосив, що Нацрада позбавила ліцензії “Прямий FM” через суто політичні підстави.

“Мені здається, що це вперше справді в Україні так сталося. Це означає, що можна фактично без жодних юридичних та інших підстав вимкнути мовлення будь-якого мовника чи телеканалу. Інших причин, окрім політичних, в цьому немає. Причому це теж дуже специфічні причини. Адже “Прямий FM” – це не була велика радіостанція. Чотири міста – вони ключові, важливі. Невеликі, які ви називали, я їх не пам’ятаю, місто Київ і декілька районних центрів.

Фактично було шість ліцензій в районних центрах. У двох не можна було вести мовлення, а в інших мовлення велося. Взяли це і зробили. Кому страшні ліцензії “Прямого FM” в красивих, прекрасних, але невеличких містах України, яких чотири штуки? Кому це страшно? Просто їм треба показати, що ми влада, ви нас маєте слухатись. Це спосіб залякування. Тому що навіть політичного резону в цьому не було. Тому, звичайно, мені дуже прикро, що в демократичній країні такі випадки можуть відбуватися”, – резюмував депутат.

Нагадаємо, 3 вересня, Національна рада з питань телебачення та радіомовленні позбавила “Прямий FM” ліцензії на мовлення.

У зв’язку з цим, Комітет свободи слова хоче звільнити члена Нацради який обіцяв не анульовувати ліцензію “Прямого”. 

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *