Лікар-анестезіолог пояснив, чи страшний COVID-19 для молодих людей

 Джерело

КИЇВ. 20 листопада. УНН. Останні півтора місяці фіксується велика кількість пацієнтів молодого віку із тяжким перебігом коронавірусної хвороби COVID-19. Про це повідомив лікар-анестезіолог, професор Сергій Дубров, передає УНН із посиланням на Telegram-канал “Коронавірус інфо”.

“Якщо говорити про мій особистий досвід у відділенні інтенсивної терапії, то десь наприкінці літа – перша половина вересня… тяжкий перебіг. Тобто ті пацієнти, з якими я стикаюся, які перебувають на лікуванні у відділенні інтенсивної терапії, це, як правило, були люди 70+. На сьогоднішній день, буквально останні півтора місяці, величезна кількість пацієнтів молодого віку з тяжким перебігом COVID-19, які потребують, У тому числі, штучної вентиляції легень. На сьогоднішній день у мене у відділенні два пацієнти, які знаходяться на ШВЛ, один 35 років, другий 46 років, абсолютно без супутньої патології, які були здорові до захворювання на COVID-19”, – зазначив він.

За його словами, ця тенденція почала спостерігатися нещодавно, так ЯК ще влітку лікар сам говорив, що коронавірус не страшний для молодих людей.

“Тобто чи вірус змінюється, чи умови його протікання міняються – мені важко сказати… Це питання мабуть до фахівців-вірусологів, але однозначно можу сказати, що на сьогоднішній день 50 на 50. 50% людей відносно молодого віку до 60 років з тяжким перебігом, 50% – 60+ із супутньою патологією. Тобто якщо ще літом я сам говорив, що для молодих COVID-19 не страшний, тобто молоді у більшості випадків COVID-19 переносять легко та не потребують госпіталізації, то на сьогоднішній день впевнено можу сказати, що це вже не так. Молоді також, навіть люди без супутньої патології, – має місце тяжкий перебіг COVID-19 і летальність у тому числі”, – додав Дубров.

Нагадаємо, коронавірусна хвороба COVID-19 швидко розповсюджується Україною і в Міністерстві охорони здоров’я бачать ускладнення випадків захворювання у молодих людей

Як раніше повідомлялося в УНН, у жовтні на вікову категорію 60-80 років припадало понад 57% смертей українців від COVID-19. 

Додамо, що за весь час пандемії в Україні захворіло – 598 085 осіб, одужало – 274 324 особи та зафіксовано 10 598 летальних випадків. Так, за минулу добу в Україні зафіксовано 14 575 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19 та 229 летальних випадків.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *