Будуть політичні віруси та інформаційні вкиди – Кремінь про імплементацію мовного законодавства

 Джерело

В Україні триває імплементація мовного законодавства, проте будуть політичні віруси та інформаційні вкиди.

Про це в ефірі “Прямого” заявив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь

“Імплементація мовного законодавства триває. І це один з етапів, коли 30-а стаття стає чинною. У нас наука, сфера охорони здоров’я, освіта… З 1 вересня всі російськомовні школи почали викладати основні дисципліни для наших першачків українською мовою. Ми очікуємо, що елементи імплементації триватимуть і надалі, і народні депутати України будуть навпаки допомагати. Бо їхнє завдання – сприяти розвитку української мови, нарешті затвердити державну програму розвитку та опанування української мови, допомогти у безкоштовних курсах.

Я розумію, що будуть скарги. Я розумію, що будуть інформаційні вкиди. Я розумію, що будуть політичні віруси, якими будуть заповнювати інформаційний простір. Мовляв, Кремінь розробив методички для стукачів. Мовляв, це є шпрехен-фюрер, мовний наглядач, і що він собі дозволяє… Але ми не зупиняємося, наша команда не велика, але горда і потужна. У нас 33 бійці секретаріату уповноваженого із захисту державної мови, плюс весь народ України, який відчуває і знає, що єдина мова у нас українська”, – заявив Кремінь.

Перший заступник міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв заявив, що всі вимоги Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної” мають бути виконані в зазначені в ньому терміни.

21 грудня 2020 року депутати з фракції “Слуга народу” подали до парламенту законопроєкт, згідно з яким скасовуються штрафи за недотримання закону про українську мову.

Нагадаємо, 16 січня 2021 року набуває чинності стаття 30 Закону України “Про забезпечення функціонування української мови як державної”, а отже відбудеться остаточний перехід сфери обслуговування на державну мову. Відповідно до закону, всі надавачі послуг, незалежно від форми власності, зобов’язані обслуговувати споживачів і надавати інформацію про товари й послуги українською.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *