Ар’єв про помилку Зеленського з кількістю регіонів України: це може бути свідома заява на догоду Кремлю

 Джерело

Президент Володимир Зеленський має прокоментувати свою тезу про те, що в Україні лише 25 регіонів, інакше це буде виглядати як свідома заява на догоду Росії, яка анексувала Крим і Севастополь.

Про це в ефірі “Прямого” сказав народний депутат фракції “Європейська Солідарність” Володимир Ар’єв.

“Коли дурниць стає така кількість – це вже система. Випадковості закінчилися. В будь-якій нормальній країні може обмовитися президент під час інтерв’ю в прямому ефірі чи під час пресконференція. Але формат звернень – це тексти, які проходять через десять фільтрів. Хоч один мав би це зробити і сказати, що у нас 27 регіонів”, – зазначив нардеп.

Ар’єв додав, що президент Зеленський “забув” про регіони, які окупувала Російська Федерація.

“Інший текст Конституції в цей день ухвалювали в Російській Федерації. І в цьому тексті є один дуже цікавий момент, який говорить про те, що регіони, які приєдналися чи складають Російську Федерацію, не можуть вийти з неї або будь-яким чином іншим вилучені. І в цей же день, дуже цікаво, президент України “забуває” про два регіони – це Крим і Севастополь. Якщо почитати статтю Конституції України, у нас 24 області, одна автономна республіка і два міста загальноукраїнського значення – столиця і місто Севастополь. Як не крути, помилитися, я вважаю, було просто неможливо.

Саме в День Конституції Зеленський фактично заявляє про те, що Україна не дораховується двох своїх регіонів, не уточнюючи яких. Можна казати припущення: може, він то мав на увазі, а може інше. Ні. Він що мав на увазі, те і сказав. Якщо він хотів уточнити, він би в цьому своєму зверненні тоді уточнив би. А так я вважаю, що це привід для кримінальної справи. Оскільки не тільки для українського глядача розраховані звернення українського президента. Ці речі дуже добре відстежують на заході, на сході й в усьому світі, і аналізують. А потім на всіх міжнародних майданчиках дуже часто ставитимуть питання: чому у вас в Конституції 27 регіонів, а ваш президент поставив 25?”, – сказав політик.

Ар’єв також підкреслив, що главі держави варто визнати свою помилку й уточнити, що він мав на увазі, коли заявив, що в Україні 25 регіонів, а не 27.

“Якщо президент Зеленський не вийде зараз з конкретним уточненням, якщо він не скаже, що, вибачте, помилився, або ми мали на увазі те чи те… я не буду підказувати, що вони мали на увазі й ідеї для виправдання. Якщо він цього не зробить, після того, як ці речі викликали аж настільки жорстку реакцію і в політикумі, і в суспільстві, – значить це було зроблено абсолютно свідомо і на догоду агресору, який в цей день змінював свою власну Конституцію, – наголосив депутат.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський у своєму привітанні до Дня Конституції сказав, що в Україні 25 регіонів, коли згідно з основним Законом їх 27. Це 24 області, Автономна Республіка Крим і два міста спеціального статусу Севастополь та Київ.

Схожі повідомлення

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *